Пасивний будинок

Поделиться ссылкой:

Що таке пасивний будинок? Коротко про технології пасивних будинків

Економія енергії та коштів на опалення — питання, яке гостро стоїть перед будь-якою людиною. Концепція будинку, який не споживає енергію, не нова. В Європі такий вид житлового будівництва досить поширений, а в Україні він тільки починає набирати обертів.

Пасивний будинок — це будинок, який не вимагає опалення і його енергоспоживання зведено до мінімуму. Такий ефект досягається за рахунок правильного архітектурного планування, інженерних рішень, вентиляції з рекуперацією тепла, відсутність містків холоду і товстого шару утеплювача з зовнішньої частини будівлі.

Порівняння пасивного і звичайного будинку

Середньостатистичний будинок споживає найбільшу кількість енергії в зимовий період. Втрати тепла потрібно відновлювати за рахунок інших джерел енергії. Таким чином усереднений показник енергоспоживання становить 250 кВт • год / м2.

Вважається що пасивним будинком є будинок, який споживає не більше 15 кВт • год / м2 на рік. Для досягнення такого ефекту в звичайному житловому будівництві з газоблоку або цегли, доведеться використовувати від 300 мм утеплення пінопластом.

Як зазначено вище, в звичайному будинку втрати теплого повітря відбуваються через дах, стіни, вікна, системи вентиляції та щілини. Виною тому можуть бути помилки некваліфікованих робітників, порушення технології при будівництві, неправильний монтаж вікон і неякісне утеплення стін і даху.

Особливості пасивного будинку

Пасивний будинок може і не використовувати опалення взагалі. Для збереження тепла достатньо всього лише не випускати його з дому, а тепло може вироблятися побутовими електроприладами.

Орієнтування будівлю на південь допомагає ефективно використовувати енергію, яка надходить в будинок з сонячними променями і при правильному плануванні віконних прорізів нагріває будинок.

У пасивному будинку кожне приміщення вентилюється, щоб за допомогою свіжого повітря створити сприятливий для проживання мікроклімат. Система рекуперації тепла дозволяє досягти рівня повернення повітря до 90%. Таким чином знижуються втрати тепла, які виникають при звичайному провітрюванні. Також, в пасивних будинках можуть використовуватися поновлювані джерела енергії. Наприклад, теплові насоси, сонячні батареї.

Висновок:

Пасивний будинок — це будинок, який вимагає правильного ландшафтного планування, максимальної компактності будівлі, дотримання правил скління будівлі, наявності правильно збудованих акумулюючих елементів для поглинання і утримання енергії, комплексну систему інженерних рішень. Витрати на опалення такого будинку складуть до 10% від витрачених коштів на опалення звичайного будинку. Така економія суттєва і вигідна, особливо для будівництва в Україні.

Наша компанія є офіційним представником в Черкаській області розробників стінових матеріалів (комблок) для будівництва пасивних будинків – будівельно виробничої компанії «AVcom».

Автор статті: Колесник Генадій Федорович, офіційний представник будівельно виробничої компанії «AVcom».